Cilt Genleştiren Maskeler

Güzelleşmek ve yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırmak amacıyla piyasada birçok kozmetik ürünü bulunmaktadır. Ancak bunların çoğu içerisinde yoğun şekilde kimyasal madde içerdiği için kısa süreli bir güzellik sağlasalar da ilerleyen dönemlerde daha büyük cilt problemlerinin oluşmasına neden olabili

Cildi Gençleştiren Maske Uygulamaları

 

Güzelleşmek ve yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırmak amacıyla piyasada birçok kozmetik ürünü bulunmaktadır. Ancak bunların çoğu içerisinde yoğun şekilde kimyasal madde içerdiği için kısa süreli bir güzellik sağlasalar da ilerleyen dönemlerde daha büyük cilt problemlerinin oluşmasına neden olabilirler. Ayrıca yapılan araştırmada birçok kozmetik ürünün deride toksin madde birikimine neden olarak cilt hücrelerinin işlevini bozduğu sonucu ortaya çıkarılmıştır. Bu nedenle cilt bakımınızı yaparken olabildiğince doğal içerikli uygulamalara yönelmek size her zaman avantaj sağlayacaktır. Eğer hala cildinizi yenilemek ve daha canlı bir görünüme kavuşmak için herhangi bir doğal yöntem bulamadıysanız bu yazımızda bahsettiğimiz cildi güzelleştiren maske uygulamalarına göz atmanızı tavsiye ederiz.

 

Nemlendirici Bakım Maskesi

 

Gereken Malzemeler

 • 3 Adet Muz
 • 1 Çorba Kaşığı Bal
 • 1 Adet Yumurta
 • 1 Çorba Kaşığı Tam Yağlı Süt

Yapılışı ve Uygulanışı

Öncelikle muzun kabuğunu soyun ve 3 eşit parçaya ayırdıktan sonra bunlardan birini püre haline gelinceye kadar güzelce ezin. Püre haline gelen muzu uygun bir kaba alın ve üzerine süt, bal ve çırpılmış yumurtayı da ilave ederek tüm malzemeyi güzelce karıştırın. Karışım krem kıvamına geldikten sonra yüzünüze sürün. Maskeyi yüzünüzde yaklaşık 10 dakika boyunca beklettikten sonra ılık suyla yıkayın ve yumuşak bir havlu yardımıyla yüzünüzü kurulayın. Bu uygulamayı haftada 2 kez düzenli olarak yaptığınızda hem cildinizin nem dengesi korunmuş olacak hem de cilt hücreleriniz yenilenecektir.

 

Gözenekleri Sıkılaştırıcı Yoğurt Maskesi

 

Gereken Malzemeler

 • 1 Adet Yumurta
 • 1 Çorba Kaşığı Yoğurt

Yapılışı ve Uygulanışı

 

Öncelikle yumurtanın beyazını ayırın ve bir kaba koyun. Daha sonra üzerine 1 çorba kaşığı yoğurdu da ekleyerek iki malzemeyi hızlı bir şekilde karıştırın. Karışım özdeş bir kıvam aldıktan sonra maskeyi göz çevreniz haricinde yüzünüzün her yerine sürün. Maskeyi sürdükten sonra yaklaşık 15 dakika kadar bekletip ılık su ile yüzünü yıkayın. Bu uygulamayı her hafta düzenli olarak yaptığınızda gözenekleriniz sıkılaşacak ve kırışıklıklar büyük ölçüde azalacaktır.

 

Yağ Dengesini Koruyan Yulaf Maskesi

 

Gereken Malzemeler

 • 3 Çorba Kaşığı Yulaf Ezmesi
 • Yarım Limonun Suyu
 • 1 Çorba Kaşığı Sıcak Su

Yapılışı ve Uygulanışı

 

Bu uygulama için öncelikle yulaf ezmesini uygun bir kaba alın ve üzerine sıcak su dökerek biraz karıştırın. Yulaf ezmesi suyun içerisinde çözündükten sonra üzerine limon suyunu da ilave ederek tüm malzemeyi son kez karıştırın. Maskeyi hazırladıktan sonra uygulayacağınız cilt yüzeyini temizleyin ve karışımı masaj yaparak sürün. Yaklaşık 20 dakika boyunca maskeyi cildinizde beklettikten sonra ılık su ile maskeyi cildinizden arındırın. Bu maske uygulamasını bir hafta boyunca düzenli olarak yaptığınızda hem cildinizdeki fazla yağ atılmış olacak hem de daha canlı ve sıkı bir görünüme kavuşacaksınız.

 

Cilt Hücrelerini Yenileyen Bakım Maskesi

 

Gereken Malzemeler

 •  1 Çay Kaşığı İncir Çekirdeği Yağı
 • l1 Çay Kaşığı Süt

Yapılışı ve Uygulanışı

 

Bu uygulama için incir çekirdeği yağını ve sütü kabın içerisine alarak özdeş bir kıvam elde edinceye kadar karıştırın. Daha sonra hazırladığınız bu karışımı yüzünüzün her yerine masaj yaparak uygulayın. Maskeyi cildinizde yaklaşık 15 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın ve yumuşak bir havlu yardımıyla kurulanın. Bu maske uygulaması haftada bir kez düzenli olarak yapıldığında kırışıklıkların büyük ölçüde azalmasını sağlar, cilt lekelerini giderir, daha sıkı ve genç bir görünüme kavuşmaya yardımcı olur. Ayrıca incir çekirdeği yağı cilt hücrelerinizin ihtiyacı olan birçok maddeyi içerdiği için doku onarımını hızlandırıcı bir etkiye sahiptir.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

 • Profesyonel bir kadronun hazırladığı dizi ve film müzikleri  dinleyebileceğiniz müzik ve video portalı.
 • Estetik merkezleri ve güzellik merkezlerinin tanıtımlarının yapıldığı sağlık portalı.
 • Hafta hafta hamilelik serüveninin anlatıldığı hafta hafta hamilelik takibi yapabileceğiniz sağlık sitemiz..
 • Sınav sonuçları TYT AYT ve LGS sonuçları ehliyet sınav sonuçları potalı.
 • Diyarbakır reklam hizmerleri ve Diyarbakır firmaları için kent rehberi.
 • Diyarbakır halı yıklama hizmeti veren firmaların tanıtım portalı.

 • 2015 Copyright , Estetik merkezleri rehberi. Mail: info@estetikmerkezleri.net