Doğal Peeling Maskeleri Nelerdir?

Peeling uygulamaları yapmak için birçok kimyasal ve bitkisel yöntem bulunmaktadır. Bitkisel yöntemlerden bazıları şöyledir:

Peeling Nedir?

Peeling, ciltteki ölü derileri atarak cildi temizlemeye yarayan bir işlemdir.

Peeling Çeşitleri Nelerdir?

Yüzeysel, orta ve derin olarak üç çeşit peeling bulunmaktadır. Cilt tipinize göre kendinize uygun peeling çeşidini belirleyerek kullanabilirsiniz.

Peeling Ne Zaman Yapılmalıdır?

Peelinglerin banyodan sonra veya banyo esnasında uygulanması, gözenekler açık olduğu için çok daha etkili olacaktır.

Peeling Nasıl Uygulanır?

Peeling, göz çevresi hariç tüm cilde nazikçe ve dairesel hareketlerle masaj yapılarak uygulanmalıdır. Peeling yapılacak yüzeyin temiz ve nemli olması gereklidir. Yüzünüzde belirtilen süre kadar beklettikten sonra ılık su ile yıkanıp iyice durulanmalıdır.

Peeling Etkileri Nelerdir?

Peelingin ciltteki kırışıklıkların, lekelerin ve siyah noktaların giderilmesinde etkileri bilinmektedir.

 

Doğal Peeling Maskeleri Nelerdir?

Peeling uygulamaları yapmak için birçok kimyasal ve bitkisel yöntem bulunmaktadır. Bitkisel yöntemlerden bazıları şöyledir:

1) Kahve Peelingi

Özellikle balkanlarda uzun yıllardır çok kullanılan ve etkili olduğu söylenen bu peeling, cildi parlatıp nemlendirir ve ölü derilerden arınmanızı sağlar. Öğütülmüş türk kahvesini su ile karıştırıp cildinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Ayrıca bu peelingin bacaklarda ve kollarda oluşan batık izlerine de iyi geldiği söylenmektedir.

 

2)Yulaf Peelingi

Bir yemek kaşığı yulaf ezmesi ve bir tatlı kaşığı balı karıştırıp cildinize uyguladığınızda cildinizin ne kadar sağlıklı olduğunu göreceksiniz. Bu peeling aynı zamanda yulaftan dolayı antibakteriyel olduğu için sivilcelerinize de iyi gelecektir.

3) Karbonat

Bir tatlı kaşığı karbonat ve bir yemek kaşığı yoğurdu karıştırarak cildinize uygulayıp 15-20 dakika kadae kurumasını bekledikten sonra yıkamalısınız. Bu işlem hem cildinize peeling yapacak hem de düzenli uygulandığında cilt renginizi açacak ve eşitlenmiş bir cilt rengi sağlayacaktır.

4) Mısır Unu

Bir tatlı kaşığı mısır unu ve bir yemek kaşığı suyu karıştırarak cildinize uygulayın. 10-15 dakika bekledikten sonra bol suyla durulayın. Bu peeling de hem ölü derilerden kurtulmanızı sağlayacak hem de cilt beyazlatma için yardımcı olacaktır.

5) Limon

Bir çay kaşığı kadar limon suyu ve bir tatlı kaşığı karbonatı karıştırarak cildinize nazik ve dairesel hareketlerle masaj yapıp en fazla 10 dakika bekletip durulayabilirsiniz. Cildinizin ölü derilerden arınmasına ve renginin açılmasına yardımcı olacaktır.

 

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

  • Profesyonel bir kadronun hazırladığı dizi ve film müzikleri  dinleyebileceğiniz müzik ve video portalı.
  • Estetik merkezleri ve güzellik merkezlerinin tanıtımlarının yapıldığı sağlık portalı.
  • Hafta hafta hamilelik serüveninin anlatıldığı hafta hafta hamilelik takibi yapabileceğiniz sağlık sitemiz..
  • Sınav sonuçları TYT AYT ve LGS sonuçları ehliyet sınav sonuçları potalı.
  • Diyarbakır reklam hizmerleri ve Diyarbakır firmaları için kent rehberi.
  • Diyarbakır halı yıklama hizmeti veren firmaların tanıtım portalı.

  • 2015 Copyright , Estetik merkezleri rehberi. Mail: info@estetikmerkezleri.net