İmplant Tedavisi

    İmplant tedavisi yaptırmak isteyenler ilk olarak hekimine gidip sağlık taraması yaptırmalıdır. Şeker hastaları, diyabet hastalarının implant ameliyatı sırasında kanama durmayabilir. Bundan dolayı diş hekimi sonuçlara göre önlemini alır ve implant ameliyatını yapar.

İmplant Tedavisi

 

            Yaş ilerledikçe diş kaygıları çoğalmaktadır. Bu süreçte ise yemek yerken dişler eksik olduğundan öğütmeyi tam yapamaz ve tüm yutmaya sebep olur. Bu yüzden mide yiyecekleri sindiremeyip rahatsızlıklar verir.

 

            Dişlerimizi sağlam tutan şey kökleridir. Nasıl ağacı kökleri ayakta tutuyor ise dişleri de kökler sağlam tutar. Fakat diş kökleri tutma özelliğini, işlevini kayıp ettikçe dişler sallanır ve düşer. Bu durum da düşen dişlerimizin yerine implant tedavisi uygulanır.

 

 Peki, implant tedavisi nedir?

 

            İmplant; yapılan kaplamayı tutacak kök görevini alır. Bu sayede yapılan kaplama daha uzun ömürlü ve sağlam olur.

 

 İmplant tedavisini kimler yaptırabilir?

 

            İmplant tedavisi yaptırmak isteyenler ilk olarak hekimine gidip sağlık taraması yaptırmalıdır. Şeker hastaları, diyabet hastalarının implant ameliyatı sırasında kanama durmayabilir. Bundan dolayı diş hekimi sonuçlara göre önlemini alır ve implant ameliyatını yapar.

 Eğer ki implant yapılacak diş köklerinde yangı varsa antibiyotik tedavisi uygulanır. 1 hafta sonra hasta gelir ve implant yapılacak diş etleri uyuşturulur. Ameliyathanede hekim ve asistanı kaç implant takılacak ise ona göre diş etini keser ve makinası ile köklere delikler açılır. Eğer hastanın diş etlerinde kemik erimesi var ise ona göre implantları yerine yerleştirildikten sonra diş atma işlemine geçmeden önce erime olan kısma kemik tozu ilave edilir ve hastanın dikiş işlemleri tamamlanır. Buz uygulaması yapması ve bir hafta gargara kullanması önerilir. Bir hafta sonra gelen hastanın dikişleri ve diş etleri iyileşmiş ise dikişler alınır.

 

            Hastaya yapılan implantları etlere tam olarak geçmesi için yani kök görevini göreceği için 1-2 ay tam iyileşmeye bırakılır.         

 

            1-2 ay sonra hasta gelir ve hastanın filmi çekilir. Filme göre yapılan implant yerleri açılır ve küçük vidalar takılır. Açılan implant yerleri kaplama yapmak için ölçü alınarak hastanın kaplamaları diş ilişme ekibinizle yapılır. Hastanın kaplamaları takıldıktan bir hafta sonra hastanın üst çeneden tekrar ölçü alınır. Bunun nedeni ise hastanın gece yatarken dişlerini sıkması ile takılan kaplamalar zarar görebilir. Bunu engellemek için hastanın gece plağı alışana kadar takması gerekir.

 

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

  • Profesyonel bir kadronun hazırladığı dizi ve film müzikleri  dinleyebileceğiniz müzik ve video portalı.
  • Estetik merkezleri ve güzellik merkezlerinin tanıtımlarının yapıldığı sağlık portalı.
  • Hafta hafta hamilelik serüveninin anlatıldığı hafta hafta hamilelik takibi yapabileceğiniz sağlık sitemiz..
  • Sınav sonuçları TYT AYT ve LGS sonuçları ehliyet sınav sonuçları potalı.
  • Diyarbakır reklam hizmerleri ve Diyarbakır firmaları için kent rehberi.
  • Diyarbakır halı yıklama hizmeti veren firmaların tanıtım portalı.

  • 2015 Copyright , Estetik merkezleri rehberi. Mail: info@estetikmerkezleri.net