Kaşları Kalınlaştıran Doğal Yöntemler

Kaşları Kalınlaştıran Doğal Yöntemler Son yıllarda kalın kaşların trend olması, kaş bakımını daha önemli hale getirmiştir. Kaşlar bazen yaşlanma süreci, beslenme yetersizliği veya kötü makyaj mazlemesi kullanımı sonucunda yıpranır ve incelir.

 

Kaşları Kalınlaştıran Doğal Yöntemler

 

Son yıllarda kalın kaşların trend olması, kaş bakımını daha önemli hale getirmiştir. Kaşlar bazen yaşlanma süreci, beslenme yetersizliği veya kötü makyaj mazlemesi kullanımı sonucunda yıpranır ve incelir. Listemizde yer alan basit yöntemler ile gür ve sağlıklı kaşlara sahip olabilirsiniz.

 

l Hint Yağı

Hint yağı, kalın kaşlar için en etkili yöntemlerden biridir. Proteinler, yağ asitleri, antioksidanlar ve vitaminler açısından zengin olan hint yağı, saç köklerinin beslenmesine de yardımcı olur. Hint yağını her gün düzenli olarak kaş köklerine uygularsanız hızlı uzamaya neden olur ve kaşlarınızı kalınlaştırır.

 

Kullanımı:

 

Parmak ucunuza birkaç damla hint yağı dökün ve kaşlarınıza uygulayın. 30 dakika bekletin, makyaj temizleyici ile silin ve yüzünüzü ılık su ile yıkayın.

 

Saf hint yağına alerjiniz varsa, cildiniz tahriş olabilir. Bu nedenle, kullanmadan önce dikkatli olmanızda fayda var. Hint yağı, aynı zamanda saçları güçlendirmek için de mükemmeldir.

 

l Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı, nemlendirici özelliğinin yanı sıra, kan dolaşımını da olumlu yönde etkiler. Hindistan cevizi yağında bulunan E vitamini ve demir gibi çeşitli proteinler, kaşların kalınlaşmasını sağlar. Hindistan cevizi yağını hergün kaşlarınıza uygulayabilirsiniz. Ancak haftada birkaç kez kullansanız bile olumlu yönde etkisini görürsünüz.

 

Kullanımı:

 

Kulak çubuğuna yağı sürün ve kaşlarınıza uygulayın. Bir gece boyunca yıkamayın.

 

l Zeytinyağı

Zeytinyağı, kaşların kalınlaşmasına ve uzmasına yardımcı olan A ve E vitaminleri içerir. E vitamini, kaş köklerini beslerken A vitamini, tüylerin uzamasına neden olur. Günde en az bir kez uygulamanız bile olumlu sonuçlara getirecektir.

 

Kullanımı:

 

Parmak ucunuza bir damla zeytinyağı dökün ve kaşlarınıza masaj yapın. Birkaç saat bekletin, yüz yıkama jeliniz ile yıkayın.

 

l Soğan Suyu

Soğan suyu, kaşların kalınlaşmasını sağlayan kükürt, B vitamini, C vitamini ve mineraller içerir. Bu sayede kaşlarınız daha hızlı ve daha yoğun bir şekilde uzar. Soğanın kötü kokusunu gidermek için ise limon suyu kullanabilirsiniz.

 

Kullanımı:

 

Soğanı doğrayın ve blender yardımı ile macun haline getirin. Soğanın suyunu almak için süzün. Soğan suyunu kaşlarınıza uygulayın. Bir saat boyunca bekletin. Kulak çubuğunu limon suyuna batırarak soğanın kokusunu gidermesi için kaşlarınıza uygulayın.

 

l Yumurta Sarısı

Yumurta sarısı, kaşların uzamasına yardımcı olan zengin bir biyotin kaynağıdır. Bu yöntemi haftada iki kez kullanırsanız daha hızlı bir uzama ve kalınlaşma oranı elde edebilirsiniz.

 

Kullanımı:

 

Yumurtanın sarısını beyazından ayırın. Yumurta sarısını çırpın. Kulak çöpü yardımı ile kaşlarınıza uygulayın. 20 dakika bekletin ve su ile durulayın.

 

Yumurta sarısının gözenekleri tıkayabileceğini ve akneye yol açabileceğini unutmayın. Bu nedenle, dikkatli kullanmanızda fayda vardır.

 

l Çemen Tohumu

Çemen tohumu, kaşların kalınlaşmasına yardımcı olan proteinler ve nikotinik asitler içerir.

 

Kullanımı:

 

Çemen tohumunu bir gece boyunca suda bekletin. Ezin ve bu şekilde kaşlarınıza uygulayın. 30-45 dakika bekletin ve ılık su ile durulayın.

 

l Vazelin

Vazelin, cildi nemlendirici özelliğe sahiptir. Vazelin sayesinde kaşlarınız kalınlaşır ve uzar. Vazelini kalın kaşlar için her gece uygulamanızda fayda vardır.

 

Kullanımı:

 

Vazelini kaşlarınıza uygulayın ve gece boyunca bekletin. Sabah ılık su ile yıkayın.

 

Vazelin yağ içeriği açısından zengindir. Bu nedenle, akne eğilimli bir cildiniz varsa, kullanmamanız tavsiye edilir.

 

l Aloe Vera

Aloe Vera, kaş uzamasını destekler. Hızlı bir şekilde emilme özelliği ile kaşlarda kalıcı kalınlaşmaya neden olur.

 

Kullanımı:

 

Bitkinin dalını hafifce kırın ve çıkarttığınız suyu kaşlarınıza uygulayın. Emilene kadar kaşlarınızda bekletin.

 

l Limon

Limon B vitamini, C vitamini, folik asit ve diğer faydalı minerallerle zengin olduğundan kaşların daha hızlı uzamasını sağlar. Limonu uygularken cildinizin biraz yanması normaldir. Ancak yanma devam ederse bu yöntemi bir daha uygulamayın.

 

Kullanımı:

 

Kaşlarınıza bir parça limon sürün ve 20 dakika bekletin. Ardından ılık su ile yıkayın. Aynı zamanda, limon kabuklarını 15 gün hindistan cevizi yağında bekletmeniz de kaşlarınız için faydalı olacaktır. Karışımı her gece uyumadan önce kulak çubuğu ile uygulayın. Ertesi sabah yıkayın.

 

l Süt

Süt, içerisinde bulunan proteinler sayesinde kaşların uzamasına yardımcı olur. Günlük olarak uygulamanız ise daha etkili bir sonuç elde etmenize getirecektir.

 

Kullanımı:

 

Makyaj pamuğunu sütün içine daldırın ve kaşlarınıza pamukla nazikçe masaj yapın. 15 dakika bekletin ve su ile yıkayın.

 

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

  • Profesyonel bir kadronun hazırladığı dizi ve film müzikleri  dinleyebileceğiniz müzik ve video portalı.
  • Estetik merkezleri ve güzellik merkezlerinin tanıtımlarının yapıldığı sağlık portalı.
  • Hafta hafta hamilelik serüveninin anlatıldığı hafta hafta hamilelik takibi yapabileceğiniz sağlık sitemiz..
  • Sınav sonuçları TYT AYT ve LGS sonuçları ehliyet sınav sonuçları potalı.
  • Diyarbakır reklam hizmerleri ve Diyarbakır firmaları için kent rehberi.
  • Diyarbakır halı yıklama hizmeti veren firmaların tanıtım portalı.

  • 2015 Copyright , Estetik merkezleri rehberi. Mail: info@estetikmerkezleri.net