MHRS Randevu Sistemi

MHRS Randevu Alma Yolları Sağlık Bakanlığı tarafından hastalara kolaylık sağlamak adına kurulan sistem hızlı ve istediğiniz bir şekilde randevu almanıza olanak tanıyor. Üstelik randevu alırken istediğiniz hastane ve doktoru da seçebiliyorsunuz. Bunun için iki yol bulunuyor:

MHRS randevu alma işlemi artık kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Bilindiği üzere eski sistemde hastane veya sağlık ocaklarına gidilerek burada sıra alma işlemi gerçekleştiriliyordu. Hastaların yorulmalarına ve zaman kaybetmelerine neden olan bu durum artık yaşanmıyor. Sağlık Bakanlığı’nın ortaya çıkardığı MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) ile internet üzerinden randevu alabilmeniz mümkün hale geliyor.

 

Üstelik sadece internet üzerinden değil 182’yi arayarak da randevu alabilirsiniz. Üstelik bulunduğunuz yerde istediğiniz hastane ve doktoru kendiniz belirlemeniz de mümkün. MHRS randevu nedir ve nasıl randevu alınır sorularının cevabı olarak iki adet yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden istediğinizi tercih ederek rahatlıkla randevu alabilirsiniz.

 

MHRS Randevu Alma Yolları

 

Sağlık Bakanlığı tarafından hastalara kolaylık sağlamak adına kurulan sistem hızlı ve istediğiniz bir şekilde randevu almanıza olanak tanıyor. Üstelik randevu alırken istediğiniz hastane ve doktoru da seçebiliyorsunuz. Bunun için iki yol bulunuyor:

 

l Telefonla Randevu (182)

l Online Randevu

182’yi arayarak çağrı merkezindeki görevlilerin de yardımı ile istediğiniz hastane ve doktora randevu alabilmeniz mümkündür. İsterseniz almış olduğunuz randevuyu yine 182’yi arayarak iptal de edebiliyorsunuz. MHRS randevu hizmetinden yararlanmak için diğer bir yöntem ise online randevu sistemidir. “www.mhrs.gov.tr” adresine giriş yaparak burada gerekli bilgilerinizle (TC Kimlik Numarası ve Şifre) sisteme girebilir ve randevu alabilirsiniz. Daha sonra eğer geçmişe gittiğiniz hastane ve doktorları görmek veya günü gelmemiş randevularınızı iptal etmek isterseniz ‘Randevu Geçmişi’ bölümünden bunu rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Eğer üyeliğiniz yoksa ve üye olmadan sisteme giriş yaparak MHRS randevu sisteminden faydalanmak istiyorsanız e-Devlet üzerinden giriş yaparak randevu almanız da mümkündür.

 

MHRS Randevu Sistemi

 

Online randevu sisteminde hangi hastanede hangi doktor randevu için uygun görebiliyorsunuz. Yani pazartesi günü saat 10:00’a randevu almak istediğiniz doktorun bu saatte randevusu olup olmadığını görebiliyorsunuz. Bu kolaylık da MHRS randevu sistemi ile kolay ve hızlı bir şekilde randevu alabilmenizi sağlamaktadır.

 

MHRS randevu ile birlikte daha yoğun olan bölümlere veya doktorlara da önceden randevu alabilme imkânına erişirsiniz. Böylece beklemenize gerek kalmadan kolay bir biçimde randevu alarak hastaneye gidebilirsiniz.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

  • Profesyonel bir kadronun hazırladığı dizi ve film müzikleri  dinleyebileceğiniz müzik ve video portalı.
  • Estetik merkezleri ve güzellik merkezlerinin tanıtımlarının yapıldığı sağlık portalı.
  • Hafta hafta hamilelik serüveninin anlatıldığı hafta hafta hamilelik takibi yapabileceğiniz sağlık sitemiz..
  • Sınav sonuçları TYT AYT ve LGS sonuçları ehliyet sınav sonuçları potalı.
  • Diyarbakır reklam hizmerleri ve Diyarbakır firmaları için kent rehberi.
  • Diyarbakır halı yıklama hizmeti veren firmaların tanıtım portalı.

  • 2015 Copyright , Estetik merkezleri rehberi. Mail: info@estetikmerkezleri.net