Sağlıklı Zayıflamak İçin 5 Önemli Tavsiye

Sağlıklı zayıflama için sizlere 5 önemli ipucu veriyoruz. Tüm zayıflamak isteyen diyet programlarının ortak paydası uyarılar.

 • Kahvaltı Yapın!

            Kahvaltı etmek günün ilerleyen saatlerinde yapacağınız aktiviteler için en büyük enerji kaynağı olacaktır öncelikle. İşlerinizden istediğiniz verimi almak için mutlaka güne kahvaltı ederek başlamalısınız. Bunun yanı sıra kahvaltı yapmak metabolizma hızınızı da düşürecektir. Metabolizma hızının düşmesi de size fazladan kilo olarak dönecektir.

 

            Harvard Üniversitesinde 45-82 yaş aralığındaki 26.902 kişiyle 16 yıl boyunca yapılan bir araştırma sonucunda kahvaltısını düzenli olarak yapan bireylerde obezite oranları kahvaltısını düzenli yapmayan insanlara göre daha düşük görülmüştür. Burada bahsettiğimiz kahvaltı ise tabiki de pancake ve nutella olan kahvaltılar değil; protein, sebze meyve ağırlıklı dengeli bir kahvaltı.

 

 •  Su İçin!

            Vücudumuzun %70'ini oluşturan su kilo vermek için de çok önemlidir. Sabah ilk iş olarak içilen su sindirim sistemimiz ve enzimleri harekete geçirerek yağların hemen yakılmaya başlanmasını sağlar. Bunun yanı sıra her yemekten önce içilen su tokluk hissi uyandıracak ve yemenizi kontrol altına alacaktır. Böylece vücudunuza girecek her boş kaloriyi engellemiş olursunuz.

 

 •  Vücudunuzu Dinleyin!

            Kilo vermenin en önemli koşullarından biri bunu yaşam tarzı haline getirmektir. Sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı yapmak ve süreklilik sağlamak da çoğu zaman zordur. Bunun nedeni kendimizi zorlamamız ve sınırlar koymamızdır. Yasaklar koyduğumuz vücudumuz engellediğimiz yemeklere daha istekli hale gelecektir. Kendinizi ve vücudunuzu dinlemenin en güzel tarafı ise bu işi sürekli olarak yapmanızı kolaylaştıracaktır. Canınız çektiği takdirde porsiyonu aşmadan ve ne yediğinizin farkına varmak koşulu ile o an istediğinizi besini yiyecek olmak vücudunuza bir rahatlama getirecektir ve böylece sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmek sandığınızdan daha kolay olacaktır.

 

 •  Şekerden Uzak Durun!

            Şekerin fazlası vücudumuzda yağ olarak depolanır ve bu kilo vermek isteyen bir bireyin hoşuna gitmeyecektir. Bunun yanı sıra şeker, kanser hücrelerinin gözdesidir. Başta meme kanseri olmak üzere çoğu kanseri tetikler şeker. Bunun yanı sıra pankreas ve karaciğere de zarar vermektedir. Aşırı şeker tüketiminin bir diğer sonucu da yavaşlayan bağışıklık sistemidir. Bağışıklık sistemi yavaşlayınca vücudumuz hastalıklarla başa çıkamaz bir hale gelir.

 

 •  Karbonhidratı Azaltın!

            Beyin sistemimiz için faydalı karbonhidratlar dışında hamur işlerinden uzak durmak da bir diğer önemli unsur. Uzun süreli ve prestijli araştırmalar sonucunda karbonhidratlar kan şekerini bir anda yükselttiği için erken acıkmamıza neden oluyor. Çabuk acıkmak da daha çok yemek demek, daha çok yemekse kilo almak demek.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

 • Profesyonel bir kadronun hazırladığı dizi ve film müzikleri  dinleyebileceğiniz müzik ve video portalı.
 • Estetik merkezleri ve güzellik merkezlerinin tanıtımlarının yapıldığı sağlık portalı.
 • Hafta hafta hamilelik serüveninin anlatıldığı hafta hafta hamilelik takibi yapabileceğiniz sağlık sitemiz..
 • Sınav sonuçları TYT AYT ve LGS sonuçları ehliyet sınav sonuçları potalı.
 • Diyarbakır reklam hizmerleri ve Diyarbakır firmaları için kent rehberi.
 • Diyarbakır halı yıklama hizmeti veren firmaların tanıtım portalı.

 • 2015 Copyright , Estetik merkezleri rehberi. Mail: info@estetikmerkezleri.net