Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Maske

Yüzdeki siyah noktalarınızdan kurtulmak için güzellik maskesi tarifi. Bu maskeyle siyah noktalarınızdan kurtulun.

Siyah Noktaları Temizleme

 

Malzemeler :

 

            1 yumurta akı

            Yumurta fırçası

            Temiz bir havlu

            Kase

            Sıcak su

 

            Öncelikle üzerinize rahat edebileceğiniz bir şeyler giyin. Eğer rahat bir şekilde maske yapmak istiyorsanız bunu yapmalısınız. İşe saçlarınızı toplamakla başlayabilirsiniz.

 

 Maskenin ilk adımı :

 

            Maskeyi uygularken rahat edebileceğiniz bir yer seçin. Kâseye kaynar suyu boşaltın. Suyun kaynar olması gerekiyor yoksa faydasını görmezsiniz.

 

            Kâseye kaynar suyu boşaltın. Kâsenin üzerine havluyu örtün. Havlu kullanmalısınız çünkü buharın direk yüzünüze işlemesi gerekiyor faydasını görmek istiyorsanız eğer. Sonrasında havlunun altına girin. 5/10 dakika yüzünüzü buharda bekletin. Bu buhar sayesinde yüzünüzde bulunan gözenekler açılacaktır. Gözeneklerin açılması size sorununuzun çözümü esnasında yardımcı olacak. Çünkü gözenekleriniz ne kadar iyi açılırsa o kadar iyi sonuç alırsınız. Yüzünüzü kâseye fazla yaklaştırmayın ki yüzünüz yanmasın.

 

            Havlunun altından çıktıktan sonra yüzünüz buharlı olacak o yüzden yüzünüz birazda olsa allanmış bir şekilde gözükecektir bundan korkmayın bu buharın işe yaradığının işarettir.

 Sonrasında yumurta akını yüzünüze rahatça sürebilmek için öncelikle çok bastırmadan havluyla yüzünüzü kurulayın. Yumurta akını artık yüzünüze sürebilirsiniz. Burada yardımcı elemanımız olan yumurta fırçası bizlere yardımcı olacak. Yumurta fırçasıyla yumurta akını sorunlu olan bölgeye uygulayın. Yumurta akını sürdüğünüz yere hemen tuvalet kâğıdının bir katını yapıştırın. Diğer yerlere de bu şekilde yumurta akı ve tuvalet kâğıdını uygulayın. Yumurta maskesi uyguladığınız bölgenin üzerine tuvalet kâğıdı koyduktan sonra tekrar üzerinden yumurta akı ile geçin. Yumurta akı ile tekrar geçin ki iyice tuvalet kâğıdı yüzünüze yapışsın. Çünkü ne kadar iyi yapışırsa o kadar iyi sorununuzdan kurtulursunuz.

 

            Bir de bu maske uygulama esnasında göz altlarınıza fazla yaklaşmayın. Sadece sorunlu bölgeye uygulamanız yeterli olacaktır. Maskeyi yüzünüzde kuruması için yaklaşık 10/15 dakika bekletin. Bu sırada yumurta kokusu size hoş gelmeyebilir. Yumurta kokusuna biraz sabır edin. Maskenin yüzünüzde 10/15 dakika beklemesi sonucunda maske gerginleşiyor ve kuruyor. Maske kuruduktan sonra yüzünüzden yavaşça soyun. Maske çok sert olduğundan çıkartmakta zorlanmazsınız. Ama dikkat edin peçeteyi yırtmayın. Yüzünüzden usulca çıkartın maskeyi. Maskeyi çıkardıktan sonra yüzünüzü yıkayın.

 

            Ardından nemlendirici kullanın. Maskeyi haftalık kullanabilirsiniz. Maskeyi kullandıktan sonra extra kullandığınız maske varsa eğer onu da kullanabilirsiniz.

 

 Maskenin faydaları :

 

            Sorununuzun büyük bir kısmını çözer.

            Renk tonunu eşitlemeye yardımcı.

 

            Uyarı: Maskeyi cildinizin gözenekleri açık olduğundan emin olduktan sonra uygulayın. Eğer gözenekleriniz açık olmadığı zaman uygularsanız maskenin bir faydasını görmezsiniz.

 

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

  • Profesyonel bir kadronun hazırladığı dizi ve film müzikleri  dinleyebileceğiniz müzik ve video portalı.
  • Estetik merkezleri ve güzellik merkezlerinin tanıtımlarının yapıldığı sağlık portalı.
  • Hafta hafta hamilelik serüveninin anlatıldığı hafta hafta hamilelik takibi yapabileceğiniz sağlık sitemiz..
  • Sınav sonuçları TYT AYT ve LGS sonuçları ehliyet sınav sonuçları potalı.
  • Diyarbakır reklam hizmerleri ve Diyarbakır firmaları için kent rehberi.
  • Diyarbakır halı yıklama hizmeti veren firmaların tanıtım portalı.

  • 2015 Copyright , Estetik merkezleri rehberi. Mail: info@estetikmerkezleri.net