Uzun ve Gür Kirpiklere Sahip Olmanın Beş Yolu

Kirpikler ne kadar gür ve uzun olursa gözlerin çekiciliği de o kadar artar. Bu yüzden uzun ve gür kirpiklere sahip olmak her kadın için önemlidir.

Uzun ve Gür Kirpiklere Sahip Olmanın Beş Yolu

 

Kirpikler, gözü zararlı dış etkenlere karşı korumakla görevlidir. Aynı zamanda gözlerin güzelliği, bakışların canlılığı kirpiklerle ortaya çıkar. Kirpikler ne kadar gür ve uzun olursa gözlerin çekiciliği de o kadar artar. Bu yüzden uzun ve gür kirpiklere sahip olmak her kadın için önemlidir.. Ancak hazır satılan kozmetik ürünlerinde bulunan ağır kimyasal maddeler, geçici güzellik sağlarken zaman içinde kirpiklerde dökülmeye neden olabilir. Bu nedenle kirpikleri uzatmak ve gürleştirmek için doğal yöntemler tercih edilmelidir.

 

Kirpiklerin Dökülmesini Önlemek İçin Neler Yapılmalı?

 

Kirpiklerin dökülerek seyrekleşmesini önlemek için şunlara dikkat edilmelidir:

 

-Göz bakım ürünleri alırken kalitesini bildiğiniz markaları tercih edin. Ucuz ve tanınmamış markaların ürünleri kirpiklerinize zarar verip dökülmesine yol açabilir.

 

-Günlük beslenmenizde E, D ve B vitamini içeren yiyecekler tüketmeye özen gösterin. Bu vitaminler kirpiklerin köklerini güçlendirip dökülmesini önler.

 

-Kirpik kıvırma aletleri, kirpiklere güzel bir görünüm verirken aynı zamanda kırılmalarına da yol açar. Çok sık kullanıldığında kirpikler dökülerek seyrekleşebilir. Bu nedenle çok sık kullanılmaları önerilmez.

 

-Gece yatmadan önce makyajı temizlemek hem kirpikleri korumak hem de cildin nefes almasını sağlamak açısından son derece önemlidir. İyi bir makyaj temizleyicisi ve yumuşak bir pamukla, kirpikler fazla bastırılmadan temizlenmeli sonra güzelce yıkanmalıdır.

 

-Gözleri sert bir şekilde ovalamak da kirpiklerin zayıflayıp kırılmalarına yol açar.

 

Kirpikleri Uzatmak ve Gürleştirmek İçin Formüller:

 

1-Badem Yağı:

 

Sağlıklı ve güçlü saçlar için badem yağını öneren uzmanlar kirpiklerin gürleşmesi için de aynı yöntemi tavsiye ediyor. Duştan çıkınca ya da gece yatmadan önce bir pamuk yardımıyla kirpiklerinize badem yağı sürün. Kirpiklerinizin hem gürleştiğini hem de daha canlı göründüğünü fark edeceksiniz.

 

2-E vitamini:

 

 Eczaneden temin edebileceğiniz E vitaminini kirpik fırçası yardımıyla kirpiklerinize sürün. Bunu yaparken kirpik diplerine temas etmesine dikkat edin. E vitamini, kirpikleri güçlendirir ve uzamasını sağlar. Bu işlemi her gün yapabilirsiniz.

 

3-Zeytinyağı:

 

Uzun ve gür kirpiklere sahip olmanın pratik yollarından biri de zeytinyağıdır. Saçlarda gösterdiği etkiyi kirpiklerde de gösterir. Kirpiklerin köklerini güçlendirerek uzamasını ve gürleşmesini sağlar. Bunun için, zeytinyağına batırdığınız pamuğu kirpiklerinize sürüp beş dakika bekletin. Sonra ılık suyla yıkayın. Her gün uyguladığınızda birkaç hafta içinde kirpiklerin gürleştiğini göreceksiniz.

 

4-Vazelin:

 

Kirpiklerin uzamasına yardımcı olan bir başka ürün de vazelindir. Gece yatmadan önce makyajınızı temizleyin ve kirpiklerinize vazelin sürerek uyuyun. Sabah kalkınca durulayın. Bu yöntemle kısa sürede uzun ve gür kirpiklere sahip olabilirsiniz.

 

5-Yeşil Çay:

 

Uzun ve gür kirpikler için önereceğimiz son ürün yeşil çay. Bir küçük fincan taze demlenmiş yeşil çaya pamuğu batırarak kirpiklerinize sürün. Kirpiklerin uzamasına yardımcı olan bu işlemi gün içinde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

  • Profesyonel bir kadronun hazırladığı dizi ve film müzikleri  dinleyebileceğiniz müzik ve video portalı.
  • Estetik merkezleri ve güzellik merkezlerinin tanıtımlarının yapıldığı sağlık portalı.
  • Hafta hafta hamilelik serüveninin anlatıldığı hafta hafta hamilelik takibi yapabileceğiniz sağlık sitemiz..
  • Sınav sonuçları TYT AYT ve LGS sonuçları ehliyet sınav sonuçları potalı.
  • Diyarbakır reklam hizmerleri ve Diyarbakır firmaları için kent rehberi.
  • Diyarbakır halı yıklama hizmeti veren firmaların tanıtım portalı.

  • 2015 Copyright , Estetik merkezleri rehberi. Mail: info@estetikmerkezleri.net