Uzun Ve Sağlıklı Saçların Sırrı

Uzun ve sağlıklı saçlara sahip olmak için kuaförlere bir servet ödenmeye aslında gerek yoktur. Saçların sağlığı için hayati öneme sahip ipuçlarına dikkat etmek gerekir.

Uzun Ve Sağlıklı Saçların Sırrı

 

UZUN VE SAĞLIKLI SAÇLAR

 

            Uzun ve sağlıklı saçlara sahip olmak için kuaförlere bir servet ödenmeye aslında gerek yoktur. Saçların sağlığı için hayati öneme sahip ipuçlarına dikkat etmek gerekir.

 

 -Saç kurutma ve saçı şekillendirme :

 

            Saç düzleştiricisi, maşa gibi aletler saçlara güzel şekiller verebilse de saçları yıprattığı unutulmamalıdır. Saça bir diğer zarar veren alet ise saç kurutma makineleridir. Mümkün olduğunca az kullanılması tavsiye edilmektedir. Saçın kurulanmasındaki bir diğer önemli detay saçı kuruturken saçları aşağı doğru eğmek ve havlu yardımı ile saçları çekiştirmek saça zarar verir. Saçın canlılığını kaybetmesine sebep olmaktadır.

 

 -Saç yıkama :

 

sağlıklı saçlar            Her gün saçları yıkamak saçların temiz bir görüntüye sahip olmasını sağlayabilir. Ancak saçların sağlıklı ve bakımlı gözükebilmesi için yağa ihtiyacı vardır. Yeterli yağ olmadığı zaman saçların dengesi bozulur. Yeterli oranda yağı bulunmayan bir saç yıpranmış, cansız bir görüntüye sahip olur.

 

 - Vitamin :

 

            Uzun ve bakımlı saçlara sahip olabilmenin en önemli anahtarı E vitaminidir. E vitamini kırılabilen ampuller şeklinde eczanelerden alınabilir. Farklı yağlar ile karıştırılarak doğrudan saç derisine uygulanabilir. Ayrıca E vitaminini doğal yollardan vücuda alabilmek için tüketmemiz gereken besinlerin başında badem, fıstık ve fındık gelmektedir. Saçın daha parlak görünmesini sağlar. Saçı kökten uca besleyen E vitamini saçın erken beyazlamasını önler. Saçın yıpranmasının önüne geçen bu vitamin saçın daha sağlıklı uzamasını sağlamaktadır. Uzun ve sağlıklı saçların sırrı E vitamini kullanımı ile eşdeğerdir.

 

 - Bakım kürleri

 

            Uzun saçlara sahip olmak o saçların bakımlı olacağı anlamını taşımaz. Uzun saç yağlanmayı beraberinde getirmektedir. Yağlanma karşıtı bakım şampuanları bu konuda yardımcı olacaktır. Uzun saçlar bakım yapılmazsa güzelliğini kaybeder. Yağlı değilde kuru bir saç derisine sahipseniz, en az haftada 1 kez saçların yağ dengesini sağlayacak bakım maskesi uygulanmak saçın kuruluk probleminde önemli ölçüde yardımcı olacaktır.

 

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

  • Profesyonel bir kadronun hazırladığı dizi ve film müzikleri  dinleyebileceğiniz müzik ve video portalı.
  • Estetik merkezleri ve güzellik merkezlerinin tanıtımlarının yapıldığı sağlık portalı.
  • Hafta hafta hamilelik serüveninin anlatıldığı hafta hafta hamilelik takibi yapabileceğiniz sağlık sitemiz..
  • Sınav sonuçları TYT AYT ve LGS sonuçları ehliyet sınav sonuçları potalı.
  • Diyarbakır reklam hizmerleri ve Diyarbakır firmaları için kent rehberi.
  • Diyarbakır halı yıklama hizmeti veren firmaların tanıtım portalı.

  • 2015 Copyright , Estetik merkezleri rehberi. Mail: info@estetikmerkezleri.net