Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

Yağlı ciltler için bakım önerileri  sunacak olursak günlük temizlik ve düzenli Peeling yağlı ciltler için birebirdir. Mutlaka cilt tipine uygun bakım ürünleri kullanılmalıdır.

Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

            En çok cilt problemi yaşayan insanlar arasında genelde yağlı cildi olanlar yer alıyor. En rahatsız edici güzellik problemlerinden birisi çok yağlı ciltler. Yağlı ciltler diğer cilt tipleri kadar hızlı ve yoğun kırışmıyor bu da avantajlı bir şeydir. Yağlı ciltler için bakım önerileri  sunacak olursak günlük temizlik ve düzenli Peeling yağlı ciltler için birebirdir. Mutlaka cilt tipine uygun bakım ürünleri, şampuan, losyon gibi seçimler sizi güzelleştirmek yerine daha da kötü bir hale getirebilmektedir.

 

 Yağlı cilde sahip olanların düştüğü en büyük hata nemlendirici kullanmamaktır. İşte Yağlı ciltler için bakım önerileri  bunlardır.

 

  • SİRKE TONİĞİ
  • DOĞAL MADEN SODASI
  • YUMURTA AKI MASKESİ
  • KİL MASKESİ
  • PAPATYA KÜRÜ
  • GREYFURT MASKESİ
  • LİMONLU BUZ MASAJI
  • BUĞDAY KEPEĞİ MASAJI
  • HAVUÇ MASKESİ

 

            Yağlı ciltle alakalı akılda tutulması gereken en önemli şey fazla temizlememek ve ovmamak gerekiyor. Yağlı cilde mümkün olduğunca nazik davranmak gerekiyor. Losyon ve krem seçerken özel tercihler yapılmalıdır. Makyaj Ürünleri olarak ise mineral olanlar tercih edilmelidir. Yağlı ciltler için bakım önerileri arasında rutin temizlik geliyor. Günde 2 defa yüz yıkamak en iyisidir. Cilt yapısına uygun nemlendirici kullanıp temizleyip sonrasında ılık suyla yıkanmalıdır. Temizleme toniği kullanıyorsak alkolsüz olması en dikkat edilmesi gereken özelliğidir. Tonik soğuk olduğunda sürülürse ferahlık verir. Uygun Peeling ile haftada en fazla 2 kere cilde bakımı yapılabilir. Makyajı temizlememek yatmayı aklınızdan çıkarın. Haftada bir kez derinlemesine bir maske yapın. Yediğiniz içtiğiniz gıdalara dikkat edin (yağlı etler, mandıra ürünleri tuzlu atıştırmalıklar). Bol bol su içmeyi ihmal etmeyin.

 

            Temizlemeden sonra zaten cildim yağlı deyip nemlendirici kullanmazsanız cilt tekrar başa dönüyor. Yağsız nemlendirici kullanmayı unutmayın. Aşırı yağı emen ürünleri tercih edebilirsiniz ve su bazlı kozmetiklerden yana olmalısınız

 

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright , Her hakkı saklıdır. Estetik Merkezleri 2015